Kilka lat temu postanowiliśmy spędzać święta wielkanocne wyjazdowo, w łączonym, rodzinnym gronie. Mam tu na myśli najbliższą rodzinę moją i męża – łącznie kilkanaście osób. Z tego tekstu dowiecie się jak zorganizować wyjazd na rodzinne święta, tak, aby wszyscy byli zadowoleni. Poruszam temat noclegu, wyżywienia oraz atrakcji (skupiam się na podróżach krajowych).

PO PIERWSZE: LICZBA OSÓB ORAZ MIEJSCE WYPOCZYNKU

Uff, postanowione! Kolejne święta spędzicie inaczej, niż dotychczas – poza domem, ale z całą rodziną! Wreszcie nie będzie trzeba jeździć od jednych rodziców do drugich, bo wszyscy będą razem. Teraz trzeba „tylko” ustalić ostateczną liczbę uczestników oraz destynację. Jeśli mieszkacie w tym samym rejonie Polski pewnie wybierzecie miejsce, do którego można dotrzeć np. w 2/3/4 godziny samochodem. Schody zaczynają się, gdy jesteście „porozrzucani” po całym kraju. Wtedy najrozsądniej celować w rejon, do którego każdy ma podobną odległość.

PO DRUGIE: POSZUKIWANIE NOCLEGU

Znacie liczbę osób oraz rejon Polski, do którego chcecie jechać? Czas na poszukiwanie domu, kwater, pensjonatu lub hotelu, w którym będziecie nocować. Wcześniej musicie ustalić na czym najbardziej Wam zależy: wolicie mieć duży dom na własność, ale posiłki przygotowywać samodzielnie? A może chcecie odpocząć od gotowania, więc śniadania oraz obiadokolacje są dla Was najważniejsze? Czy inni goście hotelowi będą Wam przeszkadzać? Czy ogranicza Was budżet? Czy obiekt musi spełniać konkretne wymagania np. akceptować zwierzęta lub być wyposażony w saunę / jacuzzi / SPA?

Porozmawiajcie szczerze z całą rodziną i ustalcie jakiego rodzaju noclegu szukacie. Osobiście polecam następujące portale (szczególnie, jeśli szukacie nieszablonowych noclegów i/lub domów na wyłączność):

  1. Naodludziu.pl – głównie domy na wyłączność dla kilku / kilkunastu / kilkudziesięciu osób (położone w cichym, spokojnym miejscu).
  2. Slowhop – przeróżne, klimatyczne noclegi (pensjonaty, domy i domki na wyłączność, agroturystyki, hotele butikowe itd.), jeśli mamy konkretne oczekiwania łatwo je sprecyzować ustawiając odpowiednie filtry.
  3. AlohaCamp – urocze domy, domki, miejsca pod namiot czy glampingi blisko natury (rezerwując nocleg przez ten link zgarniecie 100 zł rabatu).
  4. Airbnb – głównie pokoje i apartamenty, ale niekiedy zdarzają się perełki (rezerwując nocleg przez ten link zgarniecie 100 zł zniżki).

PO TRZECIE: POSIŁKI

Jeżeli wybraliście opcję hotelu czy pensjonatu z posiłkami to temat jedzenia macie z głowy. Jeśli natomiast będziecie musieli sami robić zakupy i gotować polecam przygotować szczegółową listę. My najpierw spisujemy wszystkie potrawy oraz produkty spożywcze, których będziemy potrzebować, a następnie każdy decyduje co kupi, upiecze lub ugotuje. Warto skorzystać z arkusza kalkulacyjnego Google. Inna opcja to przydział potraw, którego dokonuje koordynator wyjazdu.

Część potraw czy ciast przygotowujemy w domu, niektóre robimy albo kończymy na miejscu – według uznania. TIP GADULCA: pamiętajcie, żeby dopytać właścicieli domu, do którego jedziecie o wyposażenie kuchni (żeby nie okazało się, że np. na miejscu nie ma piekarnika czy naczynia żaroodpornego).

PO CZWARTE: ATRAKCJE

Moim zdaniem warto wybierać domy czy hotele z dużą ilością atrakcji na miejscu takich jak: sauna, jacuzzi, balia, SPA, piłkarzyki, ping-pong czy bilard. Przydadzą się, gdy wyjazd na rodzinne święta będzie „pod chmurką”.

Jeśli pogoda dopisze warto lepiej poznać okolicę oczywiście dostosowując aktywności do wszystkich uczestników. Można również podzielić się na mniejsze grupy – przykładowo: część ekipy idzie na spacer, część na dłuższy trekking w góry, a część odpoczywa w domu. Tak, żeby każdy był zadowolony! 😊

WYJAZD NA RODZINNE ŚWIĘTA – SPRAWDZONE NOCLEGI

Za nami trzy wielkanocne, rodzinne wyjazdy. Spędziliśmy je w domach na wyłączność w woj. śląskim lub małopolskim i byliśmy bardzo zadowoleni. Może Wam też się przydadzą:

  • 12-osobowy dom w Szczyrku (woj. śląskie, Beskidy) z sauną (mała, na 2-3 osoby), piłkarzykami, stołem do ping-ponga, kominkiem, dużym tarasem i ogrodem, w bardzo zacisznym miejscu,
  • dwa domy w Czyrnej łącznie na 16 osób (woj. małopolskie, okolice Krynicy-Zdrój) z dużą sauną i jacuzzi (osobna strefa SPA), wielkim ogrodem, naturalnym basenem, boiskiem do siatkówki (każdy pokój ma własną łazienkę),
  • Buczynowa Dolina – do dyspozycji dom na ok. 20 osób, ogrzewane jurty i drugi, nieco mniejszy dom – łącznie może tu nocować 30-40 osób. Jest też jurta, w której można robić warsztaty np. jogi oraz sauna i miejsce na ognisko, każdy pokój ma własną łazienkę. Duża zaleta: można wykupić śniadania i obiadokolacje – niektórym z naszej ekipy niezbyt smakowały, ja nie narzekałam,
  • Osada Molusiówka (okolice Babiej Góry, woj. śląskie) – baaardzo klimatyczna chata ze świetnie wyposażoną kuchnią, tarasem z hamakami i trzema sypialniami (łącznie na 9-11 osób). Na zewnątrz balia, huśtawka i zielnik.

Wyjazd na rodzinne święta – co sądzicie o tym pomyśle? A może spędzaliście w ten sposób Wielkanoc, Boże Narodzenie lub inne okazje?

zarezerwuj pokójrevolut bonus Jeśli przydały Wam się porady zamieszczone na Gadulcu i jesteście w trakcie planowania własnej podróży, będziemy bardzo wdzięczni za dokonanie rezerwacji przez powyższe linki. Nie martwcie się – to nie wpłynie na cenę noclegu, samochodu czy lotu, a dzięki prowizji będziemy mogli dalej rozwijać bloga. W prezencie od nas macie również 25zł przy otwarciu konta w Revolut. Dzięki! :)